Aký je Váš názor na vakcínu Janssen?

Zodpovedané
10. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor na očkovanie vakcínou Janssen. Snažíme sa o bábätko. O prvé sme sa snažili rok a zomrelo nám. Z psychických dôvodov nechceme snaženie pozastavovať.

Chcela by som byť hneď plne zaočkovaná a snažiť sa ďalej.

Aký je Váš názor na vakcínu Janssen?

Ďakujem

Dobrý deň,

v niektorých krajinách očkujú nezávisle od toho, či sa pacientka snaží otehotnieť, alebo už je tehotná.
Iné odporúčania hovoria o nutnosti počkať po očkovaní 2 - 3 týždne, ďalšie dokonca 2 - 3 cykly.

Čo sa týka konkrétneho typu vakcíny, tak je vhodné sa poradiť s imunológom. Podľa mojich informácií, nie je žiadna z očkovacích látok preferovaná.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník