Aký je Váš názor na kúpanie sa v bazénoch a chodenie do sauny počas tehotenstva?

Zodpovedané
18. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom možnosti kúpania počas tehotenstva.

Ako to je s kúpaním sa v bazénoch v tehotenstve?

Môže tehotná chodiť do vírivky a do sauny?

A ako je to s PN pred tým ako pôjdem na materskú?

Musí mi gynekológ vystaviť PN, alebo stačí, keď len zájdem k obvodnému lekárovi?

Ďakujem

Dobrý deň,

verejné kúpaliská v tehotenstve ja osobne nedoporučujem.

Rovnako termálne kúpaliská a bazény s vyššou teplotou sa tehotným neodporúčajú, sauny už vôbec.
Okúpať sa kľudne môžete vo vlastnom bazéne alebo v mori.

Čo sa týka PN, záleží od diagnózy s ktorou by ste boli vypísaná. Môže Vás vypísať aj obvodný lekár aj gynekológ.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník