Aký je ešte ukazovateľ polycystických ovárií?

Zodpovedané
16. nov 2022

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď, pani doktorka. https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekologicka-poradna/nie-je-nepomer-medzi-lh-a-fsh/#comment-85601351

Hodnota FSH je ešte v norme. AMH tiež v norme na môj vek, mám 36 rokov.

Aký je ešte ukazovateľ polycystických ovárií?

A ešte sa spýtam na PCO, čo ste uviedla nepomer medzi FSH:LH... čo ešte iné potvrdí túto diagnózu?

Nadváhu nemám, som skôr chudšia. Testosterón je ok. Aj cvičím, taktiež cukor som mala v poriadku.

Ďakujem.

Dobrý deň,

základná definícia PCOS znie:
1. Hyperandrogenizmus a iné hormonálne zmeny (spomínaný nepomer LH:FSH, bývajú vyššie hodnoty AMH, môže byť zvýšený prolaktín a tiež môže byť preukázaná inzulínová rezistencia).
2. Poruchy menštruačného cyklu (nepravidelný menzes s dlhými cyklami až chýbanie menštruácie).
3. Typický ultrazvukový nález na vaječníkoch.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník