Akú antikoncepciu odporúčate?

Zodpovedané
24. aug 2022

Dobrý deň,

mám 34 rokov, dve detičky a uvažujem nad antikoncepciou. Môj lekár žiaľ veľmi nepredpisuje tabletky, dosť od nich odhovára (nie len mňa ale všeobecne svoje pacientky lebo nie je zástanca tabletiek) a ponúka mi teliesko, ktoré však ja nechcem. Po zdravotnej stránke som úplne ok.

Vedeli by ste mi poradiť na aké tabletky sa ho môžem spýtať aby mi predpísal?

Kľudne aj drahšie, len aby sa z nich nepriberalo.

Ďakujem krásne.

Dobrý deň,

ideálnou voľbou sú tablety s hormónom drospiredón. Nezadržiavajú vodu a teda sa z nich nepriberá.

Volila by som nízkodávkovú HAK.

Konkrétny preparát je voľbou Vášho gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník