Akú antikoncepciu na silné krvácanie?

Zodpovedané
11. aug 2022

Dobrý deň,

už dlhší čas riešim silné krvácanie. Stav kedy som pretiekla cez najväčšie a najhrubšie vložky do pol hodiny, krvné zrazeniny, ktoré v sprche upchávali odtok a následne únavu, anémiu. Všetky vyšetrenia mám ok.

Teraz mi doktorka dáva injekcie DepoProvera (doteraz 2 injekcie), no krvácam tiež. Nie tak silno, ale dlho. Viac ako 10 dní a potom injekcia na zastavenie.

Pomohlo by mi užívanie tabletkovej antikoncepcie?

Akej konkrétne?

Už nechcem špinenie a ani silné krvácanie. Som z toho unavená, stále riešim cyklus.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak sú výsledky v poriadku, teda nenašla sa objektívna príčina krvácania (polyp, myóm), tak by Vám najskôr zabrala aj hormonálna antikoncepcia.

Ja by som však vo Vašom prípade zvážila hormonálne vnútromaternicové teliesko. Je určené práve pre ženy s hypermenoreou.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník