Akosi pomôcť pri bolestivých bradavkách v tehotenstve?

Zodpovedané
19. máj 2022

Dobrý deň,

som v 15 tt a mám stále strašne bolestivé bradavky. Nemôžem sa ich skoro ani dotknúť. Niekedy mám dni, že nebolia ale svrbia. Svrbí ma aj prsník, nielen bradavka ale keď bolí, tak len bradavky.

Ako si mám pomôcť, prosím vás?

Je to hrozne nepríjemné a už ma to bolí 3 mesiace vkuse, som bezradná. 😩

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

ťažkosti sú spôsobené zmenou hormonálneho stavu v tehotenstve. Časom by sa Vám mohlo uľaviť. Zatiaľ doporučím iba nosenie tesnejšej podprsenky, aby bradavky neboli dráždené.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník