Ako zmierniť výtok?

Zodpovedané
28. jún 2022

Dobrý deň,

mám 14 a asi už posledný polrok sa mi stáva to, že mávam strašne silné výtoky. Ale to vždy len po jedle. Lebo som v pohode a zrazu sa najem a za pár minút sa to spustí.

Neviete čím to môže byť?

Výtok je normálny biely s normálnou konzistenciou a preto si myslím, že tam problém nebude.

Alebo poprípade neviete ako to zmierniť?

Ďakujem vopred za odpoveď.

Dobrý deň,

ešte nikdy som nepočula, že by sa výtok spúšťal po jedle.

Pokiaľ je priesvitný-belavý, bez zápachu, svrbenia, tak pôjde pravdepodobne o bežný neškodný výtok.

Na zmiernenie by sa dal použiť výplach od Multi-gynu, avšak nie pokiaľ si ešte virgo.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník