Ako zmierniť predmenštruačný syndróm?

Zodpovedané
3. jan 2022

Dobrý deň,

som 10 mesiacov po spontánnom pôrode. 4 mesiace po pôrode som dostala menzes, ktorý je odvtedy nepravidelný.

Trápia ma dosť silné bolesti pred menštruáciou. Niekedy trvajú jeden deň. Raz som ich mala až 3 dni. To som sa bála, že je to slepák a bola som na chirurgii. Po bolestiach začnem o 2 dni krvácať. Takže bolesti pripisujem PMS.

Z gynekologického hľadiska je všetko ok. Moja doktorka hovorila, že riešiť sa to dá až po ukončení dojčenia. Dcérka má už 10 mesiacov,ale rada by som ju dojčila čo najdlhšie. Ale tie bolestí sú neskutočné. Keďže dojčím dávam si iba Paralen, ale ten nezaberá.

Nedá sa to riešiť počas dojčenia?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

bolo by vhodné zvážiť nasadenie hormonálnej antikoncepcie. Keďže ale dojčíte, je nutné voliť preparát bez obsahu estrogénov a teda jednozložkovú hormonálnu antikoncepciu. Je však otázne či by bola postačujúca.

Skúsiť zatiaľ môžete Gynex kvapky.

Rovnako môžete od bolesti užiť aj niečo silnejšie (napr.Ibalgin - prestupuje do mlieka iba v minimálnom množstve).

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník