Ako zmierniť nadmerný výtok?

Zodpovedané
26. okt 2022

Dobrý deň,

prosím Vás potrebujem poradiť. Pár rokov ma trápia výtoky, nosím intímky ktoré viackrát denne mením. Dľa môjho gynekológa bolo vždy všetko v poriadku. V januári 2021 som kvôli CIN3D mala konizáciu a kyretáž (v maternici niečo bolo čo museli kyretážou odstrániť) a odvtedy mám zvýšenú produkciu výtoku. Naposledy som bola v apríli tohto roka u gynekológa a taktiež všetko v poriadku.

Mám na pláne ho znova navštíviť ale predtým by som rada niečo doma skúsila, napr. nejaké vaginálne kapsule resp. existuje nejaká metóda ako znížiť tie výtoky?

Okrem tohto nemám žiadne iné ťažkosti ako bolesti alebo pálenie.

Ďakujem vopred za Vašu ochotu, pekný deň prajem.

Dobrý deň,

skúste MULTI-GYN VAGINAL DOUCHE COMBIPACK. Mohol by znížiť produkciu výtoku ak pôvodom ťažkostí nie je infekcia.

Každá žena má bežne výtok, ktorý je zdravý a slúži na zvhlčovanie sliznice, bráni prestupu infekcie na pohlavné orgány. Len je u každej ženy v inom množstve. Niektoré šťastné o ňom ani nevedia, iné zas potrápi každodenným nosením intimiek.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník