Ako vložiť Entizol, aby nevypadol?

Zodpovedané
12. nov 2022

Dobrý deň,

som v 28. tt tehotenstva a z minulých výterov mi vyšla nejaká baktéria, tak mi gynekologička dala Entizol 500, 1 tabletu v noci. Už si ju dávam druhý deň a stále ráno zo mňa vypadne celá tableta, tabletku si vsúvam vyššie, takže to že by som si ju zle dávala vylučujem, takže nechápem prečo stále vypadne. Tehotenstvo mám rizikové, som otvorená na špic prsta od 23. tt a mám kľudový režim, len ležím s nohami hore.

Viete mi poradiť ako tam tú tabletu udržať?

Ďakujem.

Dobrý deň,

skúste tabletu mierne pred zavedením navlhčiť. Kúsok pravdepodobne stále vypadne, ale väčšia časť sa vstrebe. Ak by to nepomáhalo, bude pravdepodobne nutné nasadiť tablety perorálne. Informujte potom svojho gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník