Ako to bude v prípade, že mi krvácanie z vysadenia nepríde?

Zodpovedané
10. nov 2022

Dobrý deň,

písala som dávnejšie ohľadom užitia Ellaone počas pauzy kvôli skráteniu cyklu pri antikoncepcii. Vo štvrtok užijem poslednú aktívnu tabletku a prechádzam na 7 dňovú pauzu.

Chcem sa ale spýtať ako to bude v prípade, že mi krvácanie z vysadenia nepríde?

Mám pokračovať v užívaní antikoncepcie naďalej?

Prípadne ukáže krv prípadné tehotenstvo 3 týždne po styku?

Ďakujem.

Dobrý deň,

v krvi stúpa hladina tehotenského hormónu už 10 dní po oplodnení. Bežným voľnopredajným tehotenským testom odhalíte tehotenstvo 14 dní po styku.

Ak by sa menzes nedostavil, zrealizujte si tehotenský test a vyhľadajte ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník