Ako správne používať Rosalgin a Gynoflor, keď pociťujem svrbenie?

Zodpovedané
25. jan 2022

Dobrý deň,

v piatok som bola u doktorky, lebo mám pár dní svrbenie. Povedala mi, že to v podstate nič nie je. Mám si robiť výplach Rosalginom a predpísala Gynoflor. Zabudla som sa však opýtať na užívanie.

Rosalgin som si hneď nekúpila, iba som si vybrala recept na Gynoflor. Doteraz mám užité dve tabletky. Doma mám ešte mastičku Fungicidin, tak som si dala aj tú, nakoľko som cítila svrbenie.

Zajtra si chcem dokúpiť Rosalgin 1x10 ks granulát vo vrecúškach, sila 500 mg" + irigator.

Môžem si robiť výplach dvakrát denne?

A mám ho robiť súbežne a dať Gynoflor?

Alebo Gynoflor nasadiť až po liečbe Rosalginom?

Môžem používať mastičku Fungicidin ako podpornú liečbu?

Ďakujem

Dobrý deň,

výplachy Rosalgin si môžete realizovať 2x denne. Večer si následne pred spaním (po realizácii výplachu) aplikujte Gynoflor vaginálne.

Fungicidin Vám doporučiť nemôže, keďže som nález nevidela a neviem či sa jedná o mykotickú infekciu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník