Ako si pomôcť od bolesti v tehotenstve?

Zodpovedané
23. máj 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

mám bolestí chrbta a ide mi to všetko do boku, bolestí rebier.

Viete mi odporučiť, čo by mi na to pomohlo v tehotenstve?

Som 34+6, v lekárni mi dala na to len konskú masť ale to mi nepomáha, ani nezaberá. V noci mám problém sa pretáčať zo strany na stranu, pretože ma bolí panva, celkovo nedokážem ani prstom takto pohnúť keď mi je takto. No nie je to až také hrozné, aby som musela ísť na pohotovosť.

Ďakujem za Vašu radu.

Dobrý deň,

v prvom rade by bolo vhodné kontaktovať ambulantného gynekológa, ktorý Vás po zvážení odošle na ortopedické či neurologické vyšetrenie. Bez vyšetrenia by som naslepo neordinovala liečbu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník