Ako si môžem privolať pôrod?

Zodpovedané
2. nov 2021

som v 39. týždni a denne si dávam horúcu vaňu. Zatiaľ to na vyvolanie pôrodu nezabralo.

Ako si môžem privolať pôrod?

Ďakujem

Dobrý deň,

horúca vaňa podľa môjho názoru skôr tlmí činnosť maternice. Teplá voda pôsobí relaxačne.

Je ale úplne normálne porodiť +-2 týždne okolo termínu pôrodu. Môžete robiť čokoľvek, keď nemáte ešte porodiť, tak neporodíte.

Čo sa týka babských receptov, tak pomáha chôdza, nechránený pohlavný styk. Ejakulát obsahuje v maličkom množstve prostaglandíny, ktoré sú základom pre tabletku na vyvolanie pôrodu. A aj konzumovanie rasce, ktoré podporuje činnosť maternice.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník