Ako sa zbavím kondylómov?

Zodpovedané
16. sep 2021

Dobrý deň,

mám kondylómy.

Ako sa ich čo najefektívnejšie môžem zbaviť?

Ku kožnej som objednaná, ale dusík nie je 100% riešenie.

Aké sú Vaše odporúčania?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sú len ojedinelé, stačí aplikovať krém Aldara lokálne.

Pokiaľ sú ložiská rozsiahle:
1. Tekutý dusík aplikovaný dermatovenerológom opakovane - je nutných viac sedení.
2. Chirurgické odstránenie v rámci jednodňovej chirurgie.

Musia byť kompletne odstránené precízne všetky.

Určite sa do obdobia kompletného zahojenia neholiť - poranením sa kondylómy ďalej šíria.

Posilniť imunitu - užívaním napríklad preparátu Indol woman.

Ide o infekciu HPV vírusom, je potrebné absolvovať pravidelne preventívne prehliadky, keďže HPV vírus môže spôsobiť aj prekancerózne zmeny krčka maternice.

Po preliečení by som v rámci prevencie zvážila očkovanie proti HPV.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník