Ako sa starať o rany po laparoskopii vajcovodu?

Zodpovedané
14. jan 2022

Dobrý deň,

som 10 dní po laparoskopickej operácii, počas ktorej mi vybrali pravý vajcovod kvôli mimomaternicovému tehotenstvu. Včera som bola na výber štichov.

Ako sa treba starať o rany?

Môžem si aplikovať Unigel - hydrofilný gél na lepšie hojenie?

Môžem si už konečne aj rany osprchovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

samozrejme osprchovať sa musíte. Základom dobrého hojenia je, aby bola rana čistá, suchá - teda sa vetrala.

Rany po laparoskopických operáciách sa hoja veľmi pekne a rýchlo. Nič by som si ja osobne na ne neaplikovala.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník