Ako sa rieši veľmi silný kašeľ počas pôrodu?

Zodpovedané
18. jan 2023

Dobrý deň, pani doktorka,

chcem sa spýtať, ako prebieha pôrod, keď veľmi silno kašlem?

V lekárni mi dali kalciový sirup, ten som zjedla celý už. Chvíľu bolo lepšie ale zase sa dusím. Nos som tiež mala upchatý, ale ten je už ako tak ok. Mám 2 týždne do termínu a neviem si predstaviť takto predýchavať kontrakcie. Vždy som zvykla kašlať viac ako mesiac, priedušky ma bolia. Covid test je negatívny.

Ako sa to, prosím vás, rieši počas pôrodu, prípade čo by mohlo pomôcť?

Ďakujem.

Dobrý deň,

ideálne by bolo vyhľadať pneumológa, ktorý Vás vyšetrí a odporučí terapiu. Budete adekvátne zaliečená do doby pôrodu.

Z voľnopredajných liekov kľudne môžete napríklad Stoptussin. Ten reálne pomôže.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník