Ako sa natrvalo zbavím kondylómom?

Zodpovedané
4. jan 2022

Dobrý deň,

cca pred dvoma rokmi mi na preventívke boli zistené kondylómy a pozitívne HPV. Vypaľovali mi ich dusíkom, následne som brala krém aldara. Aj tak mi ostal taký menší výsev bradavíc, nič hrozné ale stále to tam je - zvnútra na pokožke pri vstupe do pošvy a okolie. Gynekológ to teraz už neriešil. HPV je už negatívne.

Ako sa dá zbaviť bradavíc natrvalo?

Môžem ísť na odstránenie laserom, keď sú vovnúri a nie na povrchu?

Ďakujem

Dobrý deň,

základom bolo už v úvode ich odstrániť všetky, aj keď vo viacerých sedeniach.
Riešiť by som to riešila, keďže sa môžu množiť a prenášať na partnera.

Nález som nevidela, preto sa Vám bližšie vyjadriť neviem. Vyhľadajte pracovisko, kde realizujú ich odstránenie či už laserom alebo koaguláciou a skonzultujte Vaše možnosti.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník