Ako sa lieči COVID-19 v druhom trimestri?

Zodpovedané
5. máj 2022

Dobrý deň,

zaujíma ma, aké sú riziká covid infekcie v 2. trimestri.

Pracujem v rizikovej sfére (školstvo) a jeden covid som už prekonala, konkrétne v 7tt. Kvôli tomu som si preventívne pichala Clexane do konca 1.trimestra.

Momentálne sa opäť necítim dobre, som na PN s chorou dcérou a premýšľam, či som sa opäť nenakazila covidom (cítim sa ako pri miernej chrípke). Ak áno, aká liečba ma podľa Vás čaká?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

obvykle nie je nutná žiadna liečba pokiaľ je priebeh mierny. Iba symptomatická.

Rizikom z pohľadu tehotenstva je po prekonaní infekcie Covid-19 predčasné zrenie placenty, ktoré je potrebné odsledovať.

Zrealizujte si antigénový/PCR test a informujte svojho gynekológa v prípade pozitivity.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník