Ako sa dá nakaziť ureaplazmou a mykoplazmou?

Zodpovedané
16. júl 2021

Dobrý deň,

zo steru mi boli zistené urea a mykoplazmy. Liečim sa už druhými antibiotikami.

Ako som sa mohla nakaziť?

Je chránený pohlavný styk v poriadku, alebo je to tiež riziko?

Je možný prenos baktérií aj orálne, prípadne rukami alebo v bazéne?

Ďakujem

Dobrý deň,

čo sa týka prenosu, nie je úplne jasné ako je sa možné nakaziť. Jednou z možností je určite pohlavný styk. Promiskuita zvyšuje riziko nákazy. Avšak zistilo sa, že sa môžu vyskytovať aj u panien.

Prenáša sa aj cez infikovanú tekutinu prstami alebo sexuálnymi hračkami.
Pri chránenom pohlavnom styku prenos nehrozí.

Preliečiť je potrebné Vás aj Vášho partnera.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník