Ako riešiť problém s hrčkami na citlivých miestach?

Zodpovedané
20. mar 2022

Dobrý deň,

už 10 rokov mám problémy s hrčkami, ktoré sa mi objavujú na citlivých miestach, na vnútorných stehnách, pod pazuchami a pod prsiami.

Kožný lekár určil, že sa mi to vytvára kvôli zvýšenému poteniu. Mám nepravidelnú menštruáciu, ale počas tehotenstva som tie vyrážky nemala.

Môže to mať súvis s hormónmi?

Ďakujem

Dobrý deň,

tento problém žiaľ nepatrí pod odbornosť gynekológa. Neviem Vám pomôcť.

Súvis s hormónmi vylúčiť tiež nemôžem. Môžete prípadne skonzultovať nasadenie hormonálnej antikoncepcie s Vašim gynekológom a uvidíte či sa Vám polepší.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník