Ako riešiť opakované kvasinky?

Zodpovedané
17. júl 2022

Dobrý deň,

už asi 4 roky týmto trpím, niekedy to mam každý mesiac, niekedy každé dva = opakovane mykózy, mám urobený aj laser pošvy no vrátilo sa po mesiaci, teraz som tehotná, mykózy každé 3 týždne.

Dá sa to nejako liečiť?

Alebo sa budem trápiť celý život?

Ďakujem.

Dobrý deň,

obvzlásť v tehotenstve sa kvasinkám veľmi darí, takže teraz to bude trochu horšie, pripravte sa na to.

Dôležité je ju preliečiť v termíne pred pôrodom, aby nevznikali zbytočne veľké poranenia a bábätko sa nenakazilo.

Následne je nutné stav riešiť od základu komplexne.

Prečítajte si prípadne odpoveď na otázku: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Možno pomôže.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník