Ako riešiť krátky cyklus?

Zodpovedané
5. jan 2023

Dobrý deň,

chcem sa informovať, aký postup by ste odporučili pacientke, ktorá by si chcela upraviť cyklus - menštruáciu mám pravidelne, avšak každých 24 dní. Krvácanie trvá 4 - 5 dní, na bolesť musím brať Ibalgin (každý cyklus cca 5 tabletiek) + PMS. Mám pocit, že furt len menštruujem... Doktor mi vravel, že mi pomôžu pôrody, ale nepomohli ani tie (mám za sebou 2 vaginálne).

Existujú aj iné riešenia ako antikoncepcia?

Nie som síce nejak extra veriaca, ale v tomto sme s manželom konzervatívny pár.

Ďakujem.

Dobrý deň,

čo sa týka úpravy cyklu, je riadený hormonálne, preto je skutočne efektívna úprava dĺžky a pridružených symptómov iba pomocou hormonálnej liečby.

Skúsiť na prírodnej báze môžete Gynex kvapky. Avšak efekt nezaručujem.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník