Ako riešiť diastázu v tehotenstve?

Zodpovedané
7. jan 2023

Dobrý deň,

prosím Vás, objavila som si už dávnejšie pri zdvíhaní striešku nad pupkom. Som v 22. týždni a gynekologička mi povedala, že mám sa viac hýbať, že mám ochabnutné brušné svaly. Zistila som, že je to diastáza.

Ako by som mala pokračovať, aby som to obmedzila?

Nemala by som chodiť cvičiť k fyzioterapeutovi alebo aj kúpiť tehotenský pás?

Ovplyvní to môj pôrod?

A je možné, že sa to vráti po pôrode späť, aj keď sa mi to takto skoro výrazne prejavilo už v tehotenstve?

Ďakujem moc za spätnú väzbu.

Dobrý deň,

počas tehotenstva s tým veľmi nič neviete urobiť. Postupujúcou graviditou sa nález bude zhoršovať a následne po pôrode bude nutné cvičiť cviky vhodné práve pri náleze diastázy.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník