Ako predísť vriedkom na ohanbí?

Zodpovedané
15. máj 2022

Dobrý deň,

dosť často mávam vriedok buď na vonkajšom alebo vnútornom ohanbí. Všimla som si, že je to po menštruácii. Vložku si mením často.

Dá sa tomu nejako predísť? Či tampónmi alebo kalíškom?

Ďakujem pekne.

Dobrý deň,

jednou z možností je, že sú spôsobené holením. Je potrebné často si meniť žiletku a tiež sa neholiť denne, ale s odstupom napr. 3 a viac dní. Ideálne začať v smere rastu chĺpkov a následne doholiť v protismere.

Druhou možnosťou je, že pokožka pri založenej vložke nedýcha. Zmena značky, tampón či kalíšok by boli riešením.

V prípade, že to nepomôže, vyhľadajte ideálne dermatovenerológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník