Ako prebieha preventívna gynekologická prehliadka u 71 ročnej ženy?

Zodpovedané
29. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom gynekologickej prehliadky.

Ako prebieha preventívna gynekologická prehliadka u 71 ročnej ženy?

Absolvovanie prehliadky je podmienkou pre čerpanie benefitov zdravotnej poisťovne.

Nakoľko sa už skríning krčka ani prsníkov v tomto veku nerobí, čo by mala pacientka očakávať?

Ďakujem

Dobrý deň,

na žiadosť pacientky v našej ambulancii vykonávame aj ster z krčka maternice na onkocytologické vyšetrenie. Samozrejmosťou je odber pri podozrivom náleze.

Rovnako postupujeme aj s vyšetrením prsníkov.

Pokiaľ ide však o základné vyšetrenie. Ide o odber anamnézy, vaginálne vyšetrenie spolu s palpačným vyšetrením podbrušia a ultrazvuk.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník