Ako postupovať, keď sa mi nechce zastaviť menštruácia?

Zodpovedané
21. nov 2021

Dobrý deň,

cca dva týždne som len špinila a nešlo mi spustiť menzes. Dostala som injekciu na vyvolanie a doktor mi urobil aj sono. Všetko bolo v poriadku. Na tretí deň od injekcii sa mi menštruácia konečne spustila. Mala som silné bolesti. Problém je, že už je to 8 dní a nechce sa mi to zastaviť. Doktor mi povedal, že mi začína menopauza.

Mám ešte počkať, alebo ísť zase k doktorovi?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ by krvácanie (predovšetkým silnej intenzity) pretrvávalo viac ako 10 dní, tak je nutné vyhľadať gynekológa.

Pokiaľ by ste už iba špinili, skúste si nasadiť Ascorutin 3x denne. A ak by špinenie aj napriek tomu pretrvávalo aj po 14 dňoch, vyhľadajte svojho gynekológa.

Ascorutin

Ascorutin sa používa na liečbu zvýšenej lámavosti a priepustnosti krvných vlásočníc rôzneho pôvodu, najmä pri nedostatku vitamínu C (kyseliny askorbovej) v organizme, pri chorobnej krvácavosti na cievnom podklade, na ovplyvnenie miestnych príznakov krvácania pri diabetickej retinopatii (zmeny na sietnici pri cukrovke), pri zvýšenom počte červených krviniek, pri zápale čreva s tvorbou vredov.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník