Ako pokračovať v užívaní antikoncepcie, keď som si nedala 7 dňovú pauzu?

Zodpovedané
28. júl 2021

Dobrý deň,

začala som brať antikoncepciu. Momentálne som v zahraničí a zabudla som na pauzu medzi tabletkami. Tabletky som mala užívať 21 dní a 7 dní. No ja som brala každý deň tabletku 31 dní.

Ako mám ďalej pokračovať?

Mám pokračovať v pauze 7 dní?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ máte v balení 21 tabletiek jednej farby /hormonálne/ a 7 tabletiek inej farby /nehormonálne/, tak ste chybu neurobili a menzes Vám mal prísť vrámci tých posledných 7 dní. Pokiaľ neprišiel, overte si, či nie ste tehotná.

Pri niektorých antikoncepciách však môže byť menzes veľmi slabý len vo forme špinenia, prípadne žiadny. Takže pokiaľ tehotná nie ste, je všetko v poriadku a pokračujte ďalej v užívaní ako doteraz.

Pokiaľ máte 21 dňovú hormonálnu antikoncepciu a začali ste užívať bez prestávky ďalšie balenie, tak v užívaní pokračujte. Nič sa nedeje, tento mesiac Vám menzes nepríde a príde po doužívaní ďalšieho balenia. Takýmto spôsobom si môžete kedykoľvek posunúť menštruáciu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník