Ako na lepšie trávenie v tehotenstve?

Zodpovedané
3. sep 2022

Dobrý deň,

som v 6. mesiaci tehotenstva a začínam pociťovať spomalené trávenie následkom nárastu maternice a utláčania vnútorných orgánov. Snažím sa dbať na vyváženú stravu, na veľkú potrebu chodievam zväčša každý deň alebo obdeň, no už mám hemoroidy.

Ako napomôcť tráveniu?

Je lepšie užívať probiotiká, vlákninu či chlorellu aby som napomohla tráveniu?

Ďakujem.

Dobrý deň,

hemoroidy sa zvýrazňujú v tehotenstve následkom tlaku zväčšujúcej sa maternice. Nález sa ešte žiaľ zhorší po pôrode. Potom sa však pekne stiahnu.

Faktu čápíky a masť, ale tiež Procto-glyvenol užívať môžete.

Čo sa týka trávenia, ide o dôsledok zmeny hormonálnych hladín v tehotenstve. Jedzte ľahšie jedlá, ktoré tráviaci trakt zaťažia čo najmenej. Majte dostatok pohybu. Probiotiká kľudne užívať môžete, výrazný efekt však neočakávam. S Chlorellou nemám skúsenosti.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník