Ako liečiť zošúchanú kožu na veľkých pyskoch?

Zodpovedané
17. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho intímneho problému. Po pohlavnom styku sa mi ako keby zošúchala koža na veľkých pyskoch. Štípe to a absolútne neviem čo robiť.

Ako si môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

s daným stavom som sa ešte nestretla.

Skúste sedavé kúpele v hypermangáne. V lekárni je dostupný bez predpisu a poradia Vám aj s riedením. Následne si kožu skúste premasťovať napríklad obyčajným sudokrémom, čí masťou z rybieho oleja.

Najbližšie je potrebná predovšetkým prevencia - šetrnejší pohlavný styk. Dávajte si nato pozor.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník