Ako liečiť zápal 3 týždne po biopsii prsníka?

Zodpovedané
28. sep 2022

Dobrý deň,

pred takmer 3 týždňami som absolvovala biopsiu prsníka, po ktorej mi ostala po vpichu diera z ktorej vytekalo mlieko. Prvé dni som tam mala hematóm aj hrču, všetko to prešlo. No asi pred 2 dňami sa mi rana zacelila (biely povlak), celé mi to sčervenalo a hrča je teraz citlivá a na dotyk, výraznejšia. Je to o dosť bolestivejšie ako stav po biopsii.

Ako mám postupovať?

Ďakujem.

Dobrý deň,

určite vyhľadajte ambulantného gynekológa, je nutné nasadiť antibiotickú terapiu.

Podľa nálezu sa určí ďalší postup.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník