Ako liečiť ťažkosti po prekonanom zápale?

Zodpovedané
7. jan 2022

Dobrý deň,

koncom novembra 2021 som prekonala zápal močových ciest. Brala som atb Suprax. Kotrolná kultivácia zo dňa 2.12. ukázala enterococca.

Urológ mi povedal, že často je zdrojom pošva. Tak som išla ba gynekologické vyšetrenia. Vyšetrenia u gynekológa sú vraj v poriadku.

Stále sa však necítim dobre. Ťažkosti nie sú také intenzívne ako pri zápale, ale stále pociťujem nutkanie na wc, mierne pálenie a štípanie ako keby v pošve.

Obvodný lekár mi preto dňa 3.1. urobil krvný obraz. Ten bol ok a moč je vraj sterilný, kultivácia ok.

Mám ísť ešte opäť za urológom, alebo sú to len dôsledky prekonaného zápalu?

Zápaly mávam 3 - 4x do roka, no vždy po antibiotikách som bola v poriadku.

Momentálne beriem Urovaxom, Blokurimu a vaginálne probiotiká. Som už zúfala, bude to už druhý mesiac.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

čo sa týka opakovaných zápalov močových ciest, tak pite veľmi veľa tekutín, teplo sa obliekajte, nestúpajte na studenú podlahu.

Do liečby si môžete skúsiť pridať:
Mega brusinky 500 mg naturevia cran-max bioshield - 1 tableta na noc po dobu aspoň 6 mesiacov.

Čo sa týka vaginálneho diskomfortu, tak vaginálne probiotiká sú fajn voľba.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník