Ako liečiť svrbenie pošvy?

Zodpovedané
1. nov 2021

Dobrý deň,

už týždeň ma veľmi svrbí pošva. Volala som aj svojej doktorke a tá mi predpísala tablety aj masť. Nepomohlo mi to a kúpila som si Canesten mastičku a včera Rosalgin výplach. Včera už bolo dobre a dnes to zase svrbí.

Po koľkých dňoch to svrbenie prejde?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

Rosalgin je vhodný ako prvá pomoc od uľavenia akútnych ťažkostí. Slúži však iba ako doplnok cielenej liečby.

Určite je potrebná návšteva gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a nasadí adekvátnu terapiu podľa nálezu.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník