Ako liečiť svrbenie a ranky na pyskoch?

Zodpovedané
22. jan 2022

Dobrý deň,

mám 25 rokov a posledné mesiace ma trápi hrozné svrbenie. Začne to zväčša týždeň po menštruácii a trvá to do ďalšej. Skúšala som Canesten, Jenamazol, výplachy. Pomohlo mi to na pár dní, potom sa to vrátilo.

Priateľ nepociťuje žiadne problémy.

Mohla som to na neho preniesť?

Objavujú sa mi aj ranky na pyskoch. Vyzerá to ako keby ma niekto jemne porezal nožíkom. Strašne to štípe na dotyk.

Čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne ide o mykotickú infekciu. Je však potrebné vyšetrenie. Ideálne s odberom kultivácie, aby sa zistil presný pôvodca a liečba sa nastaví podľa citlivosti.

Vyhľadajte preto svojho ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník