Ako liečiť silné a dlhotrvajúce svrbenie pošvy?

Zodpovedané
13. dec 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Svrbenie pošvy, a to hlavne na pyskoch začalo to v októbri. Bola som tehotná, ale srdiečko prestalo byť 20. októbra. Robili mi potrat - to bolo v stredu. V nedeľu to už začalo veľmi svrbieť. Až som plakala kvôli tomu. Od rána do rána to svrbelo. Hneď som volala doktorke a tá mi len elektronicky poslala Clortimazol. Nepomohol. Potom som išla na výter, kde sa ukázal zápal. Po Macmiror prestalo. Potom som zase začala cítiť ako keby šteklenie, ale už aj zvnútra. Aj pálenie a zase mi predpísala Clortimazol tablety aj masť. Vraj to je pleseň. Nebolo to také hrozné ako v októbri.

Teraz zase od rána pociťujem také svrbenie. Trvá to pomaly 3 mesiace. Predtým som ešte používala Canesten a Rosalgin. Aj to mi pomohlo.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že by bolo vhodné zopakovať výter a liečiť cielene. Následne pokračovať s aplikáciou probiotík.

Pokiaľ by ale svrbenie pretrvávalo, tak je potrebné zvážiť aj iné možnosti - zmena aviváže/pracieho prostriedku, nosiť iba bavlnenú vzdušnú spodnú bielizeň, ktorú pred nosením prežehlíte. Môžete tiež skúsiť aplikáciu PruriGyne ako doplnok k cielenej liečbe.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník