Ako liečiť ranu po sekcii?

Zodpovedané
2. jan 2022

Dobrý deň,

cca mesiac si na ranu po sekcii svietim biolampou a natieram jazvu Contractubexom (poradili mi ju v lekárni). Už pár dní po aplikácii cítim bolesť v mieste jazvy.

Môže to mať súvislosť?

Viete mi poradiť niečo iné na zhojenie jazvy?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nepíšete kedy Vám bola sekcia realizovaná. Contractubex gél slúži na prevenciu vzniku keloidných jaziev, pokiaľ na ich vznik máte predispozíciu. V inom prípade by som si na jazvu neaplikovala nič. Postačí základná hygiena a vetranie rany. Biolampa je v poriadku.

Pokiaľ pociťujete bolestivosť vyslovene po aplikácii gélu, tak ho už nepoužívajte.

Niektoré ženy potrebujú na regeneráciu dlhší čas až 6 - 12 mesiacov. Pokiaľ by sa ale bolesť stupňovala, jazva by bola začervenalá, prípadne by z nej vytekal hnisavý sekrét, vyhľadajte svojho ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník