Ako liečiť proteus v pošve?

Zodpovedané
4. mar 2023

Dobrý deň,

cca rok mám opakovane vaginálny zápal s nálezom E.coli. Po preliečení antibiotikami sa opäť vráti. Pol roka mi zaberala liečba typu silver koloidné striebro a Vitagyn C. Teraz mám v náleze proteus, bez výtoku. Iba pri vyšetrení bolo vidieť červenú sliznicu. Imunologické vyšetrenie je v poriadku.
Lekárka má momentálne dovolenku.

Lieči sa aj toto celkovými antibiotikami, alebo sa dávajú lokálne?

Ďakujem

Dobrý deň,

liečba sa volí podľa výsledkov citlivosti. Je teda na gynekológovi čo na základe výsledkov predpíše. Či to už budú perorálne tablety alebo vaginálne.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník