Ako liečiť problémy s krvácaním?

Zodpovedané
16. júl 2021

Dobrý deň,

v decembri som prekonala Covid, následne som začala mať problémy s dlhým menštruačným krvácaním. V apríli som brala Norethisteron na zastavenie. Následná menštruácia bola silná a trvala 6 dní. Skončila sama.

2. júla sa objavila krv na papieri a trvá to dodnes. Jeden deň úplne bez a na druhý opäť krv - len na papieri trochu. Už týždeň beriem Ascorutin, no akonáhle sa viac naťahujem, alebo viac chodím, tak krv sa opäť objaví. Momentálne som dlhodobo mimo domova a navyše moja lekárka má dovolenku.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

je potrebné komplexné gynekologické vyšetrenie. Príčin krvácania môže veľa /patologická výška/vzhľad sliznice maternice, polyp, myóm, hormonálna porucha, prípadne infekcia/.

Nepredpokladám, že očkovanie spôsobilo problémy s cyklom.

Kontaktujte preto svojho gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník