Ako liečiť dlhodobo opakujúci sa výtok?

Zodpovedané
9. okt 2022

Dobrý deň prajem,

chcela by som sa informovať, už dlhodobo trpím výtokmi, každý jeden mesiac. Stery, odbery preukážu buď kvasinky (preliečia sa), alebo sú v norme (naposledy výsledky v auguste boli v norme). Dlhodobo počas mesiaca užívam Idelyn Beliema Effect Plus, po dobratí taký necelý týždeň pokoj, ale následne sa výtok opäť objaví. Je krémový, hustý, nepáchne po "rybacine", len ho je strašne veľa, ak je tvarohovitý, viem že sa jedná o kvasinky opäť. Skúšala som rôzne voľnopredajné lieky, vaginálne probiotiká, antimykotiká, keď bolo veľmi zle, DR predpísal Polygynax, ústne Fluco Sandoz niekoľko cyklov za sebou, 8 rokov dozadu preliečená ureaplazma, odvtedy výsledky naň NEG, 4 partneri za život a už som zúfalá. Predmetný problém riešime už aj s imunológom.

Čo by ste mi mohli ešte poradiť?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

ak problém riešite s imunológom, okrem posilnenia imunity, konzultujte možnosť autovakcíny.

Zrealizuje sa čerstvý ster a zaočkujú Vás.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník