Ako liečiť chronickú ureaplazmu?

Zodpovedané
24. aug 2021

Dobrý deň,

už 9 mesiacov sa trápim s ureaplazmou. Preliečená ATB (Lekoklar, Sumamed) som bola ja i partner. Dokonca medzi Lekoklar a Sumamed som brala Augmentin kvôli trhaniu zubov múdrosti. Opakovaný ster som mala opäť pozitívny s tou istou hodnotou 10 ^40. Odoslali ma z gynekológie k infektológovi. Ten predpísal Levalox 500 - dobrala som 15 dni 2 tablety, 10 dni 1.

Partner mal vyšetrenie z ejakulátu našťastie negatívne a pohlavne spolu už nežijeme. Čaká ma odložená operácia tumoru na vajíčkovode. Veľmi sa bojím, že kontrolný ster bude opäť pozitívny a budem ju musieť odložiť.

Čo sa dá v tomto prípade ešte robiť?

Štvrté antibiotiká behom pol roka - neviem, či to zvládnem. Stále trpím bolesťou v podbrušku.

Ďakujem

Dobrý deň,

počkajte ešte na výsledky kontrolného steru. Levalox je účinné antibiotikum. Partner je už negatívny, takže je veľká šanca, že aj Vy budete.

Bolesti v podbrušku môžete mať aj z nálezu na vajíčkovode, prípadne z pozápalových zrastov, ktoré laparoskopicky vedia pekne odstrániť.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník