Ako liečiť candidu v 1. trimestri?

Zodpovedané
5. sep 2022

Dobrý deň,

poprosím vás o radu, som v 1. trimestri tehotenstva a mám výtok tvarohovitý, nezapáchajúci. Gynekologička mi povedala, že to až do 12. týždňa nemôže liečiť.

Chcem sa opýtať na Idelyn vaginálne tablety, kt. obsahujú laktobacily, či by som nemohla na zmiernenie výtoku a svrbenie?

Alebo mi prípadne viete poradiť niečo iné?

Ďakujem za každú radu.

Dobrý deň,

na úľavu od ťažkostí Idelyn užívať môžete. V prvom trimestri (a všeobecne počas celého tehotenstva) je najvhodnejšie odobrať ster na kultiváciu a liečiť cielene podľa výsledkov.

Na kvasinkovú infekciu je možné predpísať v lekárni zarábané čapíky s boraxglycerínom. To ale už musí Váš gynekológ.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník