Ako liečiť biely výtok?

Zodpovedané
28. feb 2023

Dobrý deň,

mám biely výtok s kyslastým zápachom. Pred mesiacom som mala candidu albicans a dostala som antibiotický krém do pošvy, ktorý účinkuje 5 dní. Potom som si kúpila nejaký krém, ktorý som užívala 6 dní - zabraňuje opakujúcim sa problémom, udržuje správne ph v pošve. Neviem názov. V novembri som mala tiež nejakú baktériu, ale antibiotické kapsule mi nepomohli. Medzitým som bola aj chorá a brala antibiotiká.

Pomôže mi teraz voľnopredajný Clotrimazol alebo Canesten?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ste boli chorá a užívali antibiotiká, tak je veľká pravdepodobnosť, že ide o kavsinkovú infekciu.

Skúste teda ten Clotrimazol. 3-tablektové alebo 6-tabletkové balenie a následne po liečbe aplikujte vaginálne probiotiká Gynimun intim protect po dobu 10 dní.

Pokiaľ by ťažkosti neustúpili, vyhľadajte ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník