Ako je najlepšie oddialiť si menzes?

Zodpovedané
11. aug 2021

Dobrý deň,

mám veľkú dilemu a neviem čo by som spravila lepšie. Menzes mám dostať 20.8.2021 keby ho dostanem načas, bolo by to ideálne. Avšak po tom ako som v júni vysadila antikoncepciu, stále sa mi menzes neupravil a meškáva aj 2 týždne. Pred antikoncepciou som ho mala pravidelný.

Jedna možnosť je, že by som si ho hneď oddialila Norerhisteronom, že by som si Norerhisteron začala dávať 3 dni pred očakávaným menzesom a užívala by som ho v podstate celé 45 tabletové balenie. To by mi akurát vyšlo ako potrebujem.

Druhá možnosť je, že by som počkala a ak by som menzes nedostala načas, ani do týždňa, že by som si už reálne týždeň meškajúci menzes ešte oddialila Norerhisteronom.

Ktorá voľba by bola lepšia a spoľahlivejšia?

Po vysadení by som chcela čo najskôr začať užívať antikoncepciu, teda podľa toho ako začnem krvácať. Môj gynekológ má až do 23.8. dovolenku, Norerhisteron mi predpísal zastupujúci lekár.

Ďakujem

Dobrý deň,

spoľahlivejšia je možnosť oddialiť menzes pred očakávajúcim menzesom.

Norethisteron sa užíva 3 dni pred očakávajúcim menzesom, ale 2x denne. Teda jedno balenie Vám vydá asi na 22 dní + cca 2-3 dni kým sa menzes spustí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník