Ako je možné, že sa pri trisomy testoch určí chybné pohlavie?

Zodpovedané
22. sep 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

zaujímalo by ma ako je možné, že sa pri trisomy testoch určí chybné pohlavie?

Z testov nám vyšiel chlapček, reálne to vyzerá, že čakáme dievčatko.

Kde sa stala chyba?

Mohlo výsledky ovplyvniť, že som krátko po pôrode chlapčeka?

Presnejšie som rodila v januári.

Ďakujem.

Dobrý deň,

ešte som o tom nepočula, ale teoreticky by mohlo ísť o ovplyvnenie predchádzajúcim pôrodom, že by kolovala vo Vašej krvi ešte DNA Vášho chlapčeka. Je to ale potrebné overiť u dodávateľa testu, či je to vôbec možné.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník