Ako je možné upraviť menštruáciu?

Zodpovedané
3. jan 2022

Dobrý deň,

9 mesiacov som brala antikoncepciu. Mala som problém s dlhým krvácaním, gynekológ teda predpísal tabletky a všetko bolo v poriadku. Po 9 mesiacoch som prestala antikoncepciu brať a menštruácia mi zase chodí raz za 3 mesiace. Chodím na injekcie na vyvolanie menzesu a znovu to chce riešiť tabletkami.

Som už zúfalá, nakoľko sa chcem vyhnúť takému riešeniu.

Čo mi upraví menštruáciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže Vám menzes príde po injekcii Agolutinu, pôjde k tzv. nedostatočnosť žltého telieska. Vtedy Vám chýba progesterón v druhej polovici cyklu.

Nie je nutné nasadiť hormonálnu antikoncepciu, ale postačí čistý progesterón v druhej polovici cyklu. Avšak dlhodobo - minimálne 6 mesiacov, pravdepodobne aj dlhšie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník