Ako je možné okrem antikoncepcie ovplyvniť neplodnosť?

Zodpovedané
5. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom plodnosti.

Ako je možné okrem antikoncepcie ovplyvniť neplodnosť, resp. podporiť ju?

Ďakujem

Dobrý deň,

antikoncepciou počatiu zabránite a nie ju podporíte.

Čo sa týka podpory plodnosti môžete si pomôcť gélmi na podporu počatia Gynella Natal Ferti Gel, prípadne vaginálnymi čapíkmi MYOovunelle. Vytvárajú optimálne podmienky pre podporu oplodnenia vajíčka, uľahčujú migráciu spermií k vajíčku a zvyšujú pravdepodobnosť oplodnenia a tehotenstva. Zavádzajú sa do pošvy počas periovulačného obdobia, t.j. od 11. do 16. dňa pri pravidelnom 28 dňovom cykle.

Doporučiť Vám tiež môžem doplnky výživy pre páry plánujúce tehotenstvo Inofolic pre ženu a Folandrol pre muža.

V prípade neúspechu po dobu 6 mesiacov sú na mieste vyšetrenia u gynekológa a ďalší postup podľa výsledkov vyšetrení. Stimulácia ovulácie je prípadne možná užívaním preparátu s názvom Clostylbegyt, ktorý je však na predpis a jeho užívanie je výhradne pod dohľadom gynekológa.

Pomôcť Vám môže aj odpoveď:
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník