Ako funguje Escapelle?

Zodpovedané
24. dec 2022

Dobrý deň,

ďakujem za zodpovedanie mojej otázky https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Ešte sa chcem spýtať... niekde tvrdia, že pokiaľ sa stihlo vajíčko už oplodniť, tak Escapelle nezabráni uhniezdeniu. Že funguje len pred ovuláciou.

Tak ako to teda je?

Ďakujem.

Dobrý deň,

levonorgestrel obsiahnutý v tablete pôsobí hlavne prostredníctvom zabránenia ovulácie a oplodnenia, ak sa pohlavný styk uskutočnil v predovulačnej fáze, kedy je pravdepodobnosť oplodnenia najvyššia. Levonorgestrel nie je účinný, pokiaľ sa proces implantácie už začal (teda tableta bola užitá neskôr ako bolo doporučené).

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník