Ako dlho sa zotavuje po termoablácii maternice?

Zodpovedané
7. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, mám podstúpiť termoabláciu maternice, no neviem ako dlho sa zotavuje po nej, či budem mať nejaké bolesti, ako dlho budem PN?

Ďakujem.

Dobrý deň,

môžu sa vyskytnúť mierne bolesti v podbrušku bezprostredne po zákroku, inak by ste sa mali cítiť dobre. Dva týždne po zákroku určite ťažké nedvíhajte, nemajte pohlavný styk a nekúpte sa /iba sa sprchujte/. Čo sa týka PN, obvykle to bývajú dva týždne. Záleží však aj od rozsahu výkonu a zvyklostí pracoviska. Sú ženy ktoré napríklad pred víkendom v piatok absolvujú zákrok a v pondelok nastúpia do práce /samozrejme ak nie je fyzicky náročná/.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník