Ako dlho sa lieči zápal krčka maternice?

Zodpovedané
18. jan 2023

Dobrý deň,

šla som na preventívku na gynekológiu. Spravil mi ultrazvuk a zistil, že mám pravdepodobne zápal krčka maternice. Nasadil mi vaginálne tabletky s tým, že mi pomôžu. Vybrala som dve balenia, ako mi predpísal. Pila som čaj na močové cesty a aj urologický čaj. No dostala som strašné bolesti podbruška, kríže, plus krv vo výtoku. Opäť som šla na na gynekológiu, lekár mi povedal, že som nemala ani chodiť, ale predpísal mi antibiotiká plus tabletky, no ani ma nevyšetril, že mi to má prejsť.

No teraz som mala opäť krv vo výtoku, tak neviem, či som v poriadku alebo ako dlho sa lieči zápal?

A ak mám predpísané antibiotiká, musím ich dobrať celé balenie, aj keď už mi nič nie je?

Ďakujem.

Dobrý deň,

pokiaľ Vám bola doporučená antibiotická terapia, je vhodné ju doužívať. Pokiaľ ťažkosti neodznejú ani do dvoch týždňov po dobratí liečby, je potrebné vyhľadať ambulantného gynekológa, ktorý bude pátrať po príčine mimomenštruačného krvácania.

Zápal krčka maternice sa ale nediagnostikuje pomocou ultrazvuku. Diagnóza sa určuje objektívnym vyšetrením, odberom kultivácie, prípadne cytológiou.

V prípadne ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník