Ako ďalej liečiť ureaplazmu?

Zodpovedané
22. dec 2022

Dobrý deň,

pred 4 mesiacmi mi bolo zistené pomocou LBC cytológie prítomnosť mykoplazmy a ureaplazmy. Pani doktorka mi predpísala ATB Doxyhexal na 20 dní. Preliečil sa aj môj partner. Jemu vyšli po kontrole výsledky negatívne a mne po 3 mesačnej kontrole vyšiel stále pozitívny výsledok, ale už len na ureaplazmu. 😏 Postup bol taký, že už mi pani doktorka nechcela predpísať ďalšie ATB a o 3 mesiace mám znova prísť na LBC.

Viete mi, prosím, poradiť aj vy, ako by ste v tomto prípade postupovali?

Liečili by ste si to za ten čas voľnedostupnými liekmi z lekárne (a ak áno, akými) alebo len nečinne vyčkávala na ďalšie vyšetrenie?

Žiadne ťažkosti nemám. S priateľom stále používame ochranu, pokiaľ sa nevylieči aj ureoplazma. Berieme to zodpovedne. Len chcem vedieť, že či je vôbec niekedy šanca sa toho zbaviť, nakoľko mám pocit, že po tak silných ATB som bola rezistentná.

Ďakujem za odpoveď! 🙂

Dobrý deň,

voľnopredajné lieky na Ureaplazmu neexistujú.

Je potrebné počkať na kontrolný ster s odstupom času a následne ak je to potrebné nasadiť liečbu opäť. Alternatívou sú aj iné antibiotiká, ktorých predpis zváži Váš gynekológ.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník